מחזור חיים של סטארטאפ – קובי ואפון הפלא היזמי

שיתוף אפשרי רק למי שיש גישת משתמש

זהו סיפורו של קובי הסטארטאפיסט המתחיל ושל אפון הפלא היזמי שלו!

אחרי שנים של חיפושים וניסיונות קובי מצא את אפון הפלא – הרעיון ליוזמה שלו! רעיון שישנה את פני האנושות, או לפחות את פני שכונת רמות ב' בבאר שבע – שעון מרדים שסופר כבשים! מתאים לכל גיל, רמת עייפות ושידה! הידד, רעיון נפלא!

אחרי שקובי חקר ובדק, אפיין את השעון המרדים לפרטי פרטים (כולל מחוגים עם ריסים ארוכים), ערך מחקר שוק מעמיק וחילק סקרים, הוא זרע את אפון הפלא שלו והתקדם סוף סוף אל שלב הפיתוח, בו החל לייצר את שעון הפלא המופלא והוציא את היוזמה אל הפועל.

קובי השקיע את כל כולו בגיוס ובשיווק של השעון המרדים וגייס לקמפיין השיווק את קרייני החדשות המשעממים ביותר שמצא. הוא הצליח למכור את השעון באינסטוש, בפייסבוק ובחנויות אונליין ואפילו התחיל להרוויח ממנו סכומים שלא יביישו משווקי שעונים מעוררים. פשוט מדהים.

כל הכבוד לקובי! לשעון המרדים היו אינספור לקוחות עייפים והכנסות נפלאות… העסק שלו החל לצמוח ולהתרחב. אנשים מכל הארץ ומרחבי העולם החלו לרכוש את השעון, דיברו עליו בתכניות הבוקר ומכרו מארזים מיוחדים לחגים. אבל עם ההצלחה באה גם תחרותיות (אחת החברות המתחרות, למשל, ניסה לשווק שעון מרדים שסופר עזים… איזה פעורים, כל כך לא מתאים). התעורר גם צורך בגיוס עובדים ובמתן שעות עבודה נוספות, והתעורר צורך בשיפור של מערך השיווק, המכירות והתפעול… כל ההתעוררויות האלה היו מתישות ביותר, אין ספק, אבל קובי לא התייאש והמשיך עם השעון המרדים.

יש כאלה שנכנסים בשלב הזה למשבר – גם לקובי לא היה קל להפוך פתאום מממציא יצירתי ויזם שאפתן – למנהל. לפתע החלום הפך למציאות ובמקום לחשוב על רעיונות מדהימים, הוא מצא את עצמו יושב במשרד וחותם על טפסים, מגייס עובדים ומחשב חישובים! אבל קובי לא נשבר, הוא לקח שתי נשימות עמוקות, האציל סמכויות וחזר ל'משחק'.

עכשיו קובי כבר היה ממש מנהל מצליח. בנוסף לשעון המרדים הוא מכר תוספים כמו כרית נגד נחירות, שמיכת מסז' ומיטה מעופפת. המוצרים נמכרו בשוודיה, מוזמביק ואפילו בחופים של איחוד האמירויות. הסטארטאפ שלו צמח והפך לחברה גדולה מצליחה.

אבל כלום לא היה פשוט והכל יכול לדעוך ולהידרדר באופן הדרגתי… האתגר עכשיו היה ליצור יזמות בתוך כל הבירוקרטיות, לעבוד בשיתוף פעולה בצוותים הקטנים ולהפוך את החברה למשפחה אחת גדולה. קובי עדיין שמר על הערוגה, טיפח אותה וגייס צוותי חשיבה יצירתיים שלא הפסיקו ליזום ולהביא רעיונות חדשים.

למרות כל האתגרים, ההתרחבות של קובי הייתה מוצלחת והיזם הצעיר שלנו הפך למנהל מדהים עם חברה משגשגת ומוצרים נפלאים שמשנים את העולם. אפון הפלא הקטן צמח והגיע עד השמים. עכשיו הגיע הזמן של קובי והצוות שלו לטפס למעלה ולחפש שם אפוני פלא נוספים… ומי יודע? אולי יחכו להם שם ענקים מפחידים! בגלל זה הם לקחו איתם את השעון המרדים – חחח פששש… חחח פששש….

 

 

בואו לגלות עוד >>

רוצים להצטרף?

כל הזכויות שמורות לתעשיידע (ע"ר) 2020